FOTORELACJA

Ta Nasza Radość – Mimo Wszystko – koncert Fundacji Anny Dymnej - fotorelacja

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” od lat działa w Krakowie i przyzwyczailiśmy się już do corocznego święta piosenki organizowanego przez naszą wspaniałą Aktorkę i jej fundację na krakowskim rynku. W tym roku Festiwal Zaczarowanej Piosenki i jego koncert galowy miał może mniej prestiżowy charakter, ale… było pięknie. W sobotę 28 maja 2024 miłośnicy i przyjaciele festiwalu tłumnie stawili się w terenach Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Choć Pani Anna jako szefowa przedsięwzięcia „tłumaczyła” się z tego zesłania i obiecywała powrót na krakowski rynek, to ja ośmielę się zaapelować: Pani Aniu, zostańcie w gościnnych plenerach ogrodu. Koncert był piękny, a ograniczenia wymuszone finansami – lokalizacja i brak ekranu LED w tle sceny pięknie zastąpionego przez naturalny anturaż ogrodu botanicznego moim zdaniem zagrały wyłącznie na plus, zdając sobie sprawę z plusów organizowania koncertu na krakowskim Rynku w ogrodzie botanicznym było dobrze nie tylko ze względu na „piękne okoliczności przyrody”, to brak zakłócania imprezy przez przypadkowych przechodniów świadczy tylko o tym, że gościnne plenery ogrodu botanicznego są świetną lokalizacją na tego typu event.

Zwyczajowo w koncercie zapowiadanym przez Annę Dymną oraz w tym roku popularnego aktora Macieja Musiała udział wzięli świetni wokaliści występujący w towarzystwie laureatów poprzednich edycji festiwalu Zaczarowanej Piosenki. I tak po stronie gwiazd usłyszeliśmy Czesława Mozila, Renatę Przemyk, Mietka Szcześniaka, Olgę Szumańską, Annę Karwan i Adama Nowaka z zespołu Raz Dwa Trzy. Laureaci, których usłyszeliśmy tego wieczoru to między innymi Szymon Prokop, Daria Błaszczyk, Andżelika Guściora, Kamil Czeszel, Kinga Kasprzyk, Joanna Kryś, Aleksandra Nykiel, Antoni Sorówka, Krzysztof Szymaszek, Julia Walczyna, Martyna Wójcik i inni. Akompaniament i aranżacje to dzieło zespołu Kamerleon pod dyrygenturą Hadriana Tabędzkiego, a o świetny dźwięk na koncercie dbała krakowska firma Audio-Tech.

Specjalnym gościem koncertu była pani Irena Santor, dobry duch i przyjaciółka festiwalu od lat. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z imprezy, której zapis obejrzą Państwo w najbliższy weekend na falach TVP.


 

Trwa ładowanie zdjęć