ARTYSTA MIESIĄCA

KEITH URBAN

keith_urban
Artysta września 2020

Keith Urban znaczną część swojego życia poświęcił pasji do muzyki. Jego oddanie tej dziedzinie sztuki to, obok niezaprzeczalnego talentu, intuicji oraz autentyczności, pozwalają zrozumieć, dlaczego Urban jest jednym z najbardziej szanowanych i najpopularniejszych artystów na świecie. Keith nieustannie poszerza swoje granice, cały czas powiększa się także grono jego fanów na całym świecie. Muzyk ma bowiem niesamowitą zdolność, by przemówić do innych ludzi: za pomocą piosenek, jak i prywatnie.

Jeszcze na długo przed wszystkimi wyróżnieniami i nagrodami, Urban dorastał w domu pełnym miłości oraz muzyki. W domu na przedmieściach Brisbane poznawał dokonania takich artystów jak Don Williams, Johnny Cash czy Glen Campbell. Ojciec Keitha grał na perkusji, miał również pokaźną kolekcję winyli. Rodzice sprezentowali Urbanowi pierwszą gitarę, gdy ten miał 6 lat. Bardzo szybko mały Keith zdecydował, że muzyka to jego jedyny plan na życie.

Jako 10-latek, Urban ledwo uciekł z domu rodzinnego ogarniętego pożarem. Była to bardzo dotkliwa strata dla rodziny z klasy pracującej, która nie miała zbyt wiele. Wytrwały i zdeterminowany Urban porzucił szkołę i zaczął pracę jako muzyk w lokalnych barach, grając nawet po cztery sety na wieczór. Miał 15 lat. W tym czasie znacznie rozszerzył swoją muzyczną paletę, coverując utwory takich wykonawców jak AC/DC czy Dire Straits. Grał bardzo różnorodne rzeczy, od West Coast rock, przez duety i tria, aż do występów w heavy metalowym bandzie, z którego zresztą został wyrzucony. Od początku jego największym marzeniem i życiowym celem było Nashville.

W wieku 20 lat, Urban opuścił Australię i pojechał do swojego wymarzonego miasta, gdzie imał się każdego możliwego zajęcia. Rockowy gitarzysta z dziwacznym akcentem i długimi włosami, który chciał osiągnąć sukces w dziedzinie country, niekoniecznie pasował do lokalnej sceny. Przyzwyczajony do skromnego życia, Keith odkładał zarobione pieniądze z sesji nagraniowych oraz koncertów w klubach z trio łączącym country z rockiem, The Ranch. Wreszcie, w 1991 roku, nakładem Capitol Records ukazał się jego debiutancki album zatytułowany po prostu „Keith Urban”. I tak zaczęła się bezprecedensowa kariera (wtedy jeszcze zagranicznego w Ameryce) muzyka.

Dziś Keith Urban to artysta znany na całym świecie. Muzyk, producent, kompozytor, wokalista, który wciąż poszukuje i nie boi się wyzwań. Cały czas chłonie muzyczne inspiracje z każdego gatunku, jednocześnie szlifując muzyczne umiejętności i zdobywając nowe.Keith słynie z niesamowitych występów na żywo, pełnych emocji, muzycznych doznań, energii. Artysta jest urodzonym showmanem. Chce dotrzeć do każdego z osobna, bez względu na to, czy gra na arenie dla 15 tysięcy, czy na festiwalu dla 50-tysięcznej publiczności.

Ważnym elementem w dyskografii Urbana są współprace z różnorodnymi artystami. Keith współpracował z takimi nazwiskami jak Post Malone, Taylor Swift, Nile Rodgers, John Mayer, Eric Church, Keith Richards czy Julia Michaels. A to tylko zalążek długiej listy.

Keith Urban to artysta wyjątkowy. Zamiast spocząć na laurach jako weteran swojej sceny, muzyk wciąż poszukuje i chętnie łamie gatunkowe stereotypy. Wszystko w towarzystwie jego wyjątkowego głosu oraz ekspresji, dzięki którym jak mało który artysta kojarzony z country podbił serca fanów z wielu zakątków globu.

Trwa ładowanie zdjęć