ARTYSTA MIESIĄCA

HURTS

hurts
Artysta sierpnia 2020

Hurts to angielski duet pochodzący z Manchesteru, który tworzą: Theo Hutchcraft – wokal oraz Adam Anderson – elektronika, gitara. Znani ze swoich uderzających i stylowych teledysków Hurts tworzy epicką, dramatyczną muzykę pop, która czerpie inspirację z starannie wyselekcjonowanej mieszanki wpływów, takich jak Krautrock z lat 70., nowa fala z lat 80. i R&B z lat 90.

Solistą zespołu jest Theo Hutchcraft, a muzykiem Adam Anderson. Theo przed założeniem Hurts związany był z zespołem Daggers, który swą działalność zakończył w 2009 roku. Adam natomiast współpracował z formacją Bureau. Ich debiutancki album „Happiness” zadebiutował w pierwszej piątce na liście albumów w Wielkiej Brytanii, co czyni go najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem w Wielkiej Brytanii w 2010 roku. To właśnie z tej płyty pochodzą takie przeboje jak: "Wonderful Life", "Better Than Love", "Stay", "Illuminated", "Sunday" oraz świąteczny kawałek "All I Want For Christmas Is New Year’s Day".

W marcu 2013 roku, na rynku ukazał się ich drugi krążek zatytułowany "Exile". Płytę promowały utwory: "Miracle", "Blind" oraz "Somebody to Die For". Trzecia płyta "Surrender" została wyprodukowana przez Stuarta Price'a (znanego ze współpracy z Madonną, The Killers czy Take That) i Ariela Rechtshaida (Haim, Vampire Weekend). Premiera odbyła się w październiku 2015 roku. Podczas gdy dwa pierwsze albumy Hurts zanurzone były w mrocznych, gotyckich klimatach, trzeci krążek "Surrender" skierował zespół na nowe, bardziej optymistyczne tory. Wydawnictwo promowały single: "Some Kind of Heaven", "Rolling Stone", "Lights", "Slow", and "Wish".

We wrześniu 2017 swoją premierę miał czwarty krążek "Desire". Na płycie znalazły się takie single jak: "Beautiful Ones", "Ready to Go" czy "Chaperone".

Na początku września 2020 roku, ukaże się piąty album formacji zatytułowany "Faith". Album promują single: “Voices”, “Suffer”, “Redemption” oraz "Somebody".

Trwa ładowanie zdjęć