ARTYSTA MIESIĄCA

LADY GAGA

lady_gaga
Artysta czerwca 2020

Lady Gaga to amerykańska piosenkarka, kompozytorka, pianistka, autorka tekstów, aktorka i producentka muzyczna pochodzenia włoskiego. Swoją karierę zaczęła jako autorka tekstów piosenek Britney Spears czy Jennifer Lopez. Swój pseudonim sceniczny zaczerpnęła z tytułu utworu zespołu Queen "Radio Ga Ga" po tym jak producent muzyczny Rob Fusari określił jej styl śpiewu, jako podobny do tego, który prezentował Freddie Mercury.

Popularność zdobyła gdy w 2008 roku wydała swój debiutancki album studyjny "The Fame" utrzymany w stylu muzyki dance-pop i electropop. Pochodzące z niego single, "Just Dance" oraz "Poker Face", osiągnęły szczyty między innymi listy Billboard Hot 100.

Lady Gaga jest laureatką Oscara, Złotego Globu i Grammy. To artystka jedyna w swoim rodzaju. Na całym świecie zgromadziła imponującą liczbę 35 mln sprzedanych albumów, 32 miliardów streamów oraz 275 milionów sprzedanych singli, co sprawia, że jest jedną z najpopularniejszych gwiazd popu na świecie.

W 2018 roku u boku Bradleya Coopera wystąpiła w remake'u filmu "Narodziny gwiazdy". Za piosenkę "Shallow" otrzmała Nagrodę Akademii Filmowej Oscara.

Kilka dni temu ukazała się szósta płyta Lady Gagi – "Chromatica". Na album trafiło 16 utworów, w tym duety z Arianą Grande, Eltonem Johnem oraz Blackpink. Płyta została wyprodukowana przez BloodPop® i Lady Gagę. Piosenkarka przyznała, że album ma być jej przypomnieniem, że kocha muzykę elektroniczną.

Trwa ładowanie zdjęć