ARTYSTA MIESIĄCA

JULIA MARCELL

julia_marcell
Artysta stycznia 2020

Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi-instrumentalistka, ma na swoim koncie 4 albumy – ufundowaną dzięki internautom "It Might Like You" z 2008 roku, "June" z 2011, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, "Sentiments" (2014), nazywana przez prasę jej najważniejszą oraz wydaną w 2016 roku płytę "Proxy" - pierwszy album w całości po polsku ze znakomicie przyjętymi singlami "Andrew" i "Tarantino". Najnowszy projekt Julii Marcell „Skull Echo” to płyta i film - tematycznie połączone, ale niezależne od siebie. Premierę zapowiedziano na styczeń 2020 roku.

Julia została laureatką prestiżowych nagród m.in.: PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Obok własnych piosenek, Julia Marcell pisze również muzykę do filmu i teatru. Julia jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć” (2015), oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (2014) oraz „Kronos” (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.

Trwa ładowanie zdjęć