NOWA PŁYTA

Krzysztof Herdzin - Belcanto Semplice


Krzysztof Herdzin jako jeden z nielicznych artystów w naszym kraju porusza się z sukcesem w świecie klasyki, muzyki pop i jazzu. Nagrał ponad 100 płyt (!) – w tym 6 jako leader; współpracował m.in. z R. Rynkowskim, E. Geppert, E. Bem, Kayah ,E. Górniak, N. Kukulską, A.M. Jopek, M. Szcześniakiem, I. Santor, E. Małas–Godlewską, Vadimem Brodskim, Jadwigą Kotnowską.
Wieloletni pianista zespołu Zbigniewa Namysłowskiego; dyrygent i szef artystyczny prestiżowych koncertów telewizyjnych i widowisk plenerowych; właściciel trzech Złotych Płyt dla Aranżera („Intymnie” R. Rynkowskiego, „Ladies”, „ID” Anny Marii Jopek); kierownik muzyczny programów telewizyjnych min : „Mc2 Maszyna Czasu Manna i Materny” , „Tata Show ”, „Idol III Edycja ”, „ Jak Oni Śpiewają” I edycja.
Jest autorem aranżacji i orkiestracji muzyki Jana A. P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel” nagrodzonej Oscarem; laureatem Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach, laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy 2005 oraz Nagrody Gazety Wyborczej "Feliks 2006" . Jest twórcą pierwszego w Polsce oficjalnie wybranego przez sejmik wojewódzki Muzycznego Logo Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Ma na swoim koncie ponad 800 partytur na orkiestry kameralne i symfoniczne oraz big bandy. Skomponował muzykę do reklam telewizyjnych: AIG, Hochland, Soki Kubuś, Fundacja TVN. Od września 2006 prowadzi własną audycję na antenie Radia Jazz.

„Belcanto Semplice” to tytuł najnowszej płyty Artysty.

Tak o płycie pisze jej Twórca: „W cywilizacji pełnej przemocy, pośpiechu, nerwowości, walki o przetrwanie, zgiełku i niepokoju, tysiące wrażliwych i uczuciowych osób szuka równowagi i wewnętrznej harmonii aby poradzić sobie z nieprzyjazną rzeczywistością. Taka właśnie ma być ta płyta.
Moim założeniem jest, aby słuchając jej choć na chwilę zadumać się, uspokoić swoje wnętrze i poczuć się przez chwilę lepiej.
Sam należę do muzyków ciągle poszukujących harmonii, rozumianej jako pewien ład i porządek świata, więc tytuł ten bardzo mocno związany jest również z moimi osobistymi refleksjami.
Muzyka jest dla mnie po prostu moimi uczuciami i myślami. Obcując z nią często doznaję piękna, poprzez naturalne przeżycia estetyczne, bez niepotrzebnych teorii i dziesiątek wydumanych teorii typu ”co autor miał na myśli”- po prostu poddaję się działaniu dźwięków.
Stylistyka mojej płyty oscyluje między jazzem a bardzo przestrzenną muzyką filmową. Będzie można na niej znaleźć klimat baśniowy, uspokajający, wyrafinowany i dla wielu wrażliwych ludzi mile łaskoczący po plecach. Na program składają się moje instrumentalne kompozycje, w wykonaniu fortepianu, instrumentów klawiszowych, kontrabasu, perkusji i w kilku utworach saksofonu. Pisząc te utwory starałem się znaleźć w sobie ten rodzaj śpiewności i melodyki, których obecnie jest w muzyce niestety coraz mniej…A dla mnie to element decydujący.
Do nagrań zaprosiłem według mnie najlepszych z najlepszych, czołowych polskich jazzmanów, oprócz doświadczenia i wirtuozerii dysponujących jeszcze ważną dla mnie cechą, jaką jest wrażliwość i empatia.
Są to:
Zbigniew Wegehaupt – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja
Marek Podkowa – saksofon tenorowy, sopranowy, EWI (Electric Wind Instrument)”.

Lista utworów:
Let The Story Begin
Cashmir Carpet
Hymn To Adam And Eve
Shangri Fa
Keith And His Teeth
Take Care Of Someone
Imaginary Diary
That’s All I Have
End Of The Fairytale

Trwa ładowanie zdjęć