Artur Rojek i Krzysztof Zalewski Solo Act dołączyli do grona artystów, którzy wystąpią na Co Jest Grane 24 Festival!

Ten tekst przeczytasz w ok. 5 minut
Artur Rojek i Krzysztof Zalewski Solo Act dołączyli do grona artystów, którzy wystąpią na Co Jest Grane 24 Festival!
 fot. mat. prasowe agora.pl

W sobotę 18 czerwca w warszawskim parku Królikarnia odbędzie się pierwsza edycja nowego miejskiego festiwalu kulturalnego Co Jest Grane 24 Festival. Program wydarzenia to nie tylko koncerty, ale też kino festiwalowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz inne atrakcje. Bilety w cenie 29 zł już w sprzedaży, dzieci do 12 roku życia i osoby powyżej 65. roku życia wchodzą za darmo. Na mapie polskich festiwali pojawia się nowy punkt - Co Jest Grane 24 zaprasza na pierwszą edycję nowego miejskiego festiwalu kulturalnego, który odbędzie się w sobotę 18 czerwca w parku Królikarnia w Warszawie przy ul. Puławskiej 113a i ogłasza pierwszych artystów.

REKLAMA
Tool News

Artur Rojek – Kim jest? Chłopakiem ze Śląska, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać jak w Manchesterze, liderem najważniejszej polskiej kapeli przełomu tysiącleci, któremu było jednak za ciasno w rockowym składzie, więc wybrał własną drogę. Rojek jest właścicielem jednego z najważniejszych głosów polskiego rocka, który zmienił pisanie tekstów w żywą, ostrą poezję. Artysta jest także twórcą Off Festivalu - odbywającego się nieprzerwanie od 2006 roku, który jest określany mianem najlepszej imprezy z muzyką niezależną w Polsce i wysoko ocenianej pośród innych tego typu imprez w Europie.

Monika Brodka - będzie ją można usłyszeć miesiąc po premierze nowej płyty „Clashes”. Po dwóch klasycznych popowych płytach i nowoczesnej, elektronicznej, ale przyprawionej góralskimi motywami „Grandzie” i dyskotekowym minialbumie „Lax”, wokalistka stawia na rozbudowane aranżacje, ze smykami i sekcją dętą, ale niepozbawione rockowego pazura. I zdradza, że punktem wyjścia do muzyki na „Clashes” były kościelne organy. A swoje autorskie teksty po raz pierwszy śpiewa po angielsku. Dziś znamy dwa single promujące nowy krążek - „Horses” i „Santa Muerte”.

Ania Dąbrowska - 4 marca wydała pierwszą od czterech lat płytę „Dla naiwnych marzycieli”. Już w dniu premiery płyta zdobyła szczyt listy sprzedaży płyt w Polsce i cały czas utrzymuje się w jej ścisłej czołówce. Wcześniej, jeszcze w listopadzie 2015 r., Ania wypuściła zapowiedź płyty - singiel „Nieprawda”, który zaskoczył też reggae’ującym rytmem. To nie jedyna kompozycja, w której Dąbrowska sięga po jamajskie inspiracje. I choć nie porzuciła swoich sprawdzonych patentów: dalej jest subtelnie i nastrojowo, słychać jej słabość do lat 60. i retro, a wszystko opiera się na jej głosie, to na płycie jest więcej wycieczek w stronę elektroniki i nowoczesnego popu. Singiel był nominowany do Fryderyków 2016 w kategorii „Utwór roku”.

Ørganek - artysta, który przeżył prawdziwą muzyczną ewolucję. Nazywam się Ørganek i mam w sercu ranę – przedstawiał się na „Głupim” - swoim pierwszym solowym albumie Tomasz Organek. Krótkie energetyczne utwory, pełne brudnego garażowego rock’n’rolla musiały być niezłym szokiem dla wielbicieli wcześniejszej twórczości toruńskiego artysty. Ørganek na scenę wkroczył już dekadę wcześniej, razem z zespołem Sofa. I daleko im było do rockowego czadu. Na dwóch płytach grali na styku hip-hopu, soulu i R&B, koncertowali wspólnie z O.S.T.R.- em. Później zrobili woltę i na ostatnim jak dotąd wydawnictwie „Hardkor i disko” z 2012 r., poszli w taneczne, syntezatorowe brzmienia, momentami ocierające się nawet od dubstep.

Kortez - jeszcze półtora roku temu mało kto o nim słyszał, ale wystarczyła jedna piosenka „Zostań”, żeby dziś jego koncerty wyprzedawały się do ostatniego biletu. Jego kariera rozpoczęła się od występu w eliminacjach do „Must Be The Music”. W talent show przepadł, ale wpadł w oko wydawcy. Skończyło się albumem „Bumerang” wydanym we wrześniu ubiegłego roku oraz aż czterema nominacjami do tegorocznych Fryderyków i jedną statuetką w kategorii „Debiut roku”. Media od razu nazywały go „Poetą w dresie” „Romantycznym blokersem” czy „Wrażliwcem rodem z blokowiska”. Kortez wzbudził zaskoczenie, bo nikt nie spodziewał się, że autor smutnych, oszczędnych ballad na gitarę noszący szerokie spodnie, bluzy z kapturem potrafi śpiewać. On sam był tym zaskoczony. - Zanim zorientowałem się, że umiem śpiewać, zawsze chodziłem w dresach i z ogoloną głową. Osiągnąłem sukces i co? Miałem założyć dupościski i zapuścić grzywkę? Zaakceptowałem siebie. Nie będę się dla nikogo zmieniał - komentował, zawsze bezpośredni, w rozmowie z „Co Jest Grane 24”.

Krzysztof Zalewski - znany również jako Zalef – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Publiczność telewizyjna zna go z programu Idol. Krzysztof został laureatem drugiej edycji talent show. Jest członkiem zespołów: Japoto i Muchy. Wcześniej grał w lokalnym zespole Loch Ness, a także tworzył w ramach sygnowanej własnym pseudonimem grupy Zalef. Współpracował także z piosenkarką Katarzyną Nosowską oraz zespołami Hey i Nie-bo. Wydał dwa albumy solowe: „Pistolet” i „Zelig”. W 2016 roku miała miejsce premiera filmu Historia Roja, w którym grał główną rolę.

Oprócz koncertów gwiazd ambitnego popu i alternatywy, na festiwalowiczów będą czekały pyszności z czołowych warszawskich knajp i foodtrucków, spotkania, warsztaty dla dzieci i dorosłych, a także - z okazji obchodzonego właśnie Roku Kieślowskiego, specjalne seanse i dyskusje filmowe: „Krótki film o miłości” oraz „Bez końca”.

Na terenie będzie strzeżony parking dla rowerzystów, a właściciele czworonogów będą mogli wejść z nimi na teren imprezy pod warunkiem prowadzenia ich w kagańcu i na smyczy.

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 27.05.2016   agora.pl   fot. mat. prasowe

Spring Rolls wchodzi do studia!

Łódź "odpłynęła" przy hitach legendarnego Roda Stewarta!

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć